Jarné prázdniny dievčatá využili na nocovačku v stredisku

Dievčenské stretko Pumičky s odvahou a spoločne v znamení Baleríny nocovalo v kubínskom stredisku Laura. Za 21 hodín toho stihli naozaj veľa.

Animátorky ladili nocovačku do príbehu Baleríny, ktorá s odvahou a s pomocou svojich priateľov dosiahla svoje sny. Aby sa medzi sebou viac zohrali vyskúšali si spoluprácu pri rôznych súťažiach v skupinách. „Páčila sa mi najviac hra máš minútu, lebo tam boli aj ľahšie úlohy,“ podelila sa účastníčka Natálka. Dievčatá absolvovali aj cestu do mesta, aby sa odfotili na kubínskom námestí a duchovne sa povzbudili na sv. omši.

Večer patril konfetovej párty s nekonečným množstvom fotiek. Nasledovala aktivita kreslenia svojich snov a motivovania sa vykročiť do ich plnenia s odvahou. Povzbudila ich k tomu aj kreslená rozprávka Balerína. Motivované hlavnou hrdinkou dievčatá potom chvíľu baletili.

Druhý deň sa účastníčky pokúšali spolu kresliť obrázok a tešili sa obľúbenej hre bingo, kde mohli vyhrať aj ceny. Nejaký čas sa hrali aj vonku na ihrisku. „Prišla by som na nocovačku aj nabudúce, aby bola zase tak dobrá, ako dneska,“ povedala Pumička Betka. Priebeh nocovačky zhodnotila aj animátorka Laura: „Organizovala som nocovačku prvýkrát a myslím si, že to dopadlo dobre. Všetko nám vyšlo podľa plánu a celkom fajn sme to so sestrou Dáškou zvládli.“

Dagmara Čepelová