Neziskovky v Bratislave vyhrali 3. miesto

Dievčatá zo stretka Neziskovky sa prvý marcový víkend zúčastnili turnaja vo vybíjanej. Toto stretko šiestačok sa pravidelne stretáva každý týždeň v stredu o tretej. Je to veselá, života plná partia, ktorá rada skúša nové veci a zážitkové aktivity. Do hlavného mesta sa vybrali s chuťou získať medaile. Nakoniec sa im to aj podarilo ale o tom nám už porozprávali viac ony samé.

Prečo si chcela ísť na turnaj vo vybíjanej?

Niki: Na turnaji som chcela stráviť čas s kamarátkami, zabaviť sa a zašportovať si.

Saška: Lebo sme išli s babami zo stretka a tie sú veľmi super. Tiež som chcela načerpať nové zážitky a vidieť Bratislavu.

Kvetka: rada hrám vybíjanú veľmi som sa tešila na výlet do Bratislavy, dlho som tam nebola.

Koľko ste trénovali?

Veronika: O turnaji sme sa dozvedeli pred 2. mesiacmi. Keď nám to počasie dovoľovalo, trénovali sme vonku. Potom sme mali mesačnú pauzu, lebo nasnežilo a my sme skúšali scénku na oslavu sviatku don Bosca. Po nej sme konečne dvakrát v sobotu boli v telocvični. Vždy sme dve hodiny hrali s chlapcami zápasy.

Majka: Spomenuté dve soboty boli fajn a Veronika Kramárová nám pomohla tréningom na turnaji. Určite musíme trénovať viac.

Mali ste aj nejaký spoločný pokrik alebo znak?

Niki: Áno, mali sme pokrik: „Hubertovi na slávu hej, hej, hej, Neziskovky vyhrajú hej, hej, hej.“ Ešte sme mali spoločné mikiny, dresy a zapletané copy.

Saška: Mali sme, už ho Niki povedala. Ešte sme sa spriatelili s dievčatami z Dubnice a s nimi sme zatancovali jeden Tik Tok tanec.

Na ktorom mieste ste sa umiestnili, boli ste spokojné s týmto výsledkom?

Maťka: Umiestnili sme sa na 3. mieste. Bola som spokojná lebo sme vyhrali pohár a medaile.

Veronika: Ako Maťka už spomenula bolo to 3. miesto. Druhý zápas nám nevyšiel, potom sme začali trénovať presné nahrávky priamo na turnaji a išlo nám to oveľa lepšie. Nakoniec sme zdolali Prešov a stali sme sa víťazkami. Odchádzame s bronzovými medailami.

Čo si odnášate z turnaja?

Sárka: Z turnaja sme si priniesli medaile, pohár, diplom, ale hlavne dobrý pocit z poctivo vybojovaného 3. miesta.

Tánička: Je to skúsenosť, že na budúce musíme viac trénovať a zobrať si väčšie kufre, lebo cestou späť sa tam nič nevopchá.

Na turnaj ste išli ako stretko Neziskovky, čo sa ti na ňom najviac páči?

Sárka: Na stretku sa mi najviac páči, že veľa športujeme, chodíme na turnaje a máme všelijaké super výlety či aktivity.

Klárka: Mne sa mi páči, že tam mám veľa kamarátok, ktoré poznám napríklad zo školy. Je tam sranda a baví ma to.

Majka: Na našom stretku sa mi páči, že môžeme robiť zábavné veci a nemáme striktné pravidlá ako v škole. Máme dobrý kolektív a veľa kreativity.

Turnaj sa konal v Bratislave máte nejaké zážitky z cestovania alebo  priamo z hlavného mesta Slovenska?

Maťka: Z cestovania nemám nejaké špeciálne zážitky, ale priamo z hlavného mesta Slovenska ma nadchlo 3. hodinové nakupovanie v Auparku.

Dominika: Večer v Bratislave na izbe bola sranda lebo sme pojedli veľa sladkostí. Zážitok v tomto meste odporúčam každému.

Dagmara Čepelová